Dualita je stejně zákonitá jako jednota.

24. června 2017 v 21:36 | selskyfilosof |  Moje logika
Možná jste si položili otázku:
Proč procházíme dualitou a směřujeme k jednotě?

Odpověď je jednoduchá, pokud již alespoň částečně chápeme filosofii Vesmíru a její univerzální zákony. Víme, že organizace Vesmíru prochází od jedné jedinečnosti k druhé jedinečnosti. Jeho jednotlivé jedinečnosti se skládají do větší jedinečnosti a nová vzniklá se stává základním kamenem další ještě větší jedinečnosti. Tato organizace Vesmíru je nekonečně skladatelná směrem ven a nekonečně dělitelná směrem dovnitř. Podíváme-li se na dualitu a jednotu tímto pohledem, pochopíme, že dualita prezentuje pohyb směrem ven, kdežto jednota pohyb směrem dovnitř. Matematikové tuto zákonitost pochopili již před staletími a matematicky vyjádřili v přímé a nepřímé úměře. Přímá úměra platí pro otevřenou soustavu, tedy pro pohyb směrem ven, kdežto nepřímá úměra platí v uzavřené soustavě, tedy pro pohyb směrem dovnitř.

Matematicky připomeneme jednoduchým příkladem:
Přijedu před supermarket a chci si koupit třeba pivo, jsem v otevřené soustavě, platí přímá úměra, čím více lahví nakoupím, tím více jich mám. Přijedu domů, jsem v uzavřené soustavě, tedy čím více piva vypiji, tím méně ho mám, platí nepřímá úměra. Dualita prezentuje přímou úměru, čí více tím více, nebo čím méně tím méně, kdežto jednota prezentuje nepřímou úměru, čím více, tím méně, nebo čím méně tím více. Toto je univerzální zákonitost filosofie Vesmíru.

Jak se to projevuje v organizaci lidské společnosti?
Mnozí z vás již vidíte, že když se lidská západní civilizace rozšiřuje po planetě Zemi, je to stále otevřená soustava, tedy přímá úměra, čím více čerpám, zaberu, ukradnu, tím více mám, to jsou zákony duality. Jakmile globalizace uzavře soustavu, vznikne jednotná zemská civilizace, v daném okamžiku dojde k přepólování a začnou platit zákony uzavřené soustavy - nepřímá úměra, čím více spotřebuji, tím méně mám, to jsou zákony jednoty. Nejdříve toho dosáhne světová ekonomika, která se již velmi přibližuje a padne jako první, což filosofie Vesmíru předpovídá již řadu let. Tady jasně vidíte, jak těžké se je vzdát zákonitostí duality. Ekonomicky vyspělé a bohaté státy vůbec již dnes nemohou fungovat samostatně, pokud by se uzavřely, nemohly čerpat z vnějšku, musely by přehodnotit vnitřní ekonomické poměry na rovnováhu producentů a konzumentů energie. Ale ještě stále mají odkud čerpat, z vnějšího prostoru chudých zemí, jejich nerostné suroviny a levnou pracovní energii, proto jsou ekonomicky silní. Jakmile se tento prostor uzavře, zákonitosti duality přestanou platit, projeví se zákonitosti jednoty. Energetické bohatství jednotlivců se stane přítěží, každý jedinec bude mít a unese jen tolik energie, kolik je sám schopen stvořit, obhospodařit. Energie bude mít zákonitou stejnou hodnotu, nebude žádná nadřazená energie, módní energie, historická energie a pod… Jen energie v duchu zákona o zachování energie. Toto vše umožňuje dualita, jednota takovéto zákony eliminuje.
Představte si vlastní tělo, již dobře fungující jednotný celek obrovského množství rozmanitých buněk. Z pohledu duality si řeknete, že některé jsou důležitější, některé méně významné. Nic takového v jednotě nemůže přežít. Pokud třeba jen jediná pro vás bezvýznamná buňka v konečníku se začne chovat dle zákonů duality, tedy čím více živin si vezmu, tím nás bude víc a budeme silnější, pak stvoří rakovinný nádor a pokud tělo tuto skutečnost neodhalí, převzata moc těchto buně jej zlikviduje formou další rozpínavostí v metastázích. Výsledkem ovšem je, že nezemře jen vaše tělo, ale i tato jediná buňka, která se chtěla mít na počátku trochu lépe než ostatní. Duální chování některých našich buněk je příčinou všech naších nemocí a jejich spouštěčem je ještě naše duální myšlení. Čím dříve přejdete na myšlení v duchu zákonitosti jednoty, tím méně budete mít problému i se svým zdravím. Jednota je rovnováha, zákonitá spravedlnost mezi jejími jednotlivými základními stavebními kameny neboli základními jedinečnostmi. V lidské společnosti je to pak každý jedinec, který má nezastupitelné místo v daném časoprostoru hmoty, jedinečnosti zvané civilizace.

Chcete-li obstát v jednotě, musíte si uvědomit, že historie je dualita, ta vám nemůže dát zákonitosti do budoucnosti, zákonitosti jednoty neošálíte, buď je přijmete, nebo vás nepřijme jednota, nebo zlikvidujete jak jednotu, tak sami sebe. Myslete na rakovinu, dualita je rakovinou jednoty, buď ji eliminujete, nebo eliminuje ona vás. Možná vás teď napadá, že ji je třeba fyzicky zlikvidovat, bojovat s ní. Toto je opět myšlení duality. Vaše mysl je ovládána touhou po zdraví, ale také samotnou rakovinou, tedy strachem z ní, to je její živná energie. Pak záleží jen na okolnostech časoprostoru vaší mysli, kdo zvítězí, je velmi neurčité. Úspěšná je pouze ignorace. Ve vašem těle to znamená izolaci, opouzdření nádoru, nebo jeho podvázání, zamezení přísunu živin, ten se sám zlikviduje, neboli obrazně sežere. Až toto pochopíme i na úrovni lidské společnosti, pak dnešní problém, třeba islámského státu, nebudeme řešit bojem, kdy ho živíme zbraněmi a energií, kterou do tohoto časoprostoru investujeme, ale jeho absolutní izolací. Kdybychom ho bez jakéhokoliv násilí jen opouzdřili, již dávno by přestal existovat. Sám sebe by sežral a zbyly by pouze buňky, jedinci, kteří fungují na principu jednoty.

Zanechte za sebou všechny autority i myšlenky historie-minulosti, to jsou zákonitosti duality, v jednotě neplatí. Možná právě teď namítnete, že některé myšlenky jsou nadčasové, že někteří jedinci měli poučné myšlenky. Ano byly to všechny ty, které se ale v dualitě nikdy neuplatnily, nebyly realizovány, jsou to všechny myšlenky, které v dualitě nazýváte utopií. Ano utopie v dualitě, jsou zákonitosti jednoty. Historie vás může poučit jen v tom, že v jednotě se neopakuje, pokud se opakuje, jsme stále v dualitě.
Dělení v dualitě je umožněno směrem pohybu. Jsem uvnitř a směřuji ven, tedy dva časoprostory. V jednotě zákonitě nelze dělit. Jsem uvnitř, směřuji dovnitř, tedy pouze jeden jedinečný časoprostor, třeba jedno, jediné, jedinečné mé tělo. "Já"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Svatava Svatava | E-mail | 3. září 2017 v 18:57 | Reagovat

..to je dokonalé...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama