Kapitola 8. - Tři úrovně

13. listopadu 2009 v 23:10 | selsky filosof |  Moje I. kniha - Vesmír 1,2,3.
Tři úrovně

"Být na určité úrovni, neznamená ni víc, než být součástí celku."

Tuto kapitolu jsem zařadil pro lepší pochopení principu jedinečného, dipolárního a trojelementárního vesmíru. Opět intuice mně upozornila, já sám je vnímal jako samozřejmost.
Slovo úroveň přímo nabízí určitou nadřazenost, jen s tímto významem je vnímána v současném světě. To však neodpovídá této filosofii, proto cítím potřebu vysvětlení.
Úroveň tedy chápeme jako dosažení něčeho, postup, spojeno se slovy nižší, vyšší úroveň. Ve významu pak to, co je na vyšší úrovni je nadřazeno tomu na nižší úrovni. Organismy, lidé, ale také děje jsou dále konkretizování pojmy jednoduchý, primitivní apod. v konečném výsledku nadřazenosti postaveni do pozice postradatelnosti. Toto je však zásadní omyl funkčnosti světa, vesmíru. Podrobněji se budeme zbývat v knize "Princip nadřazenosti." Zde jen ukážeme postup tří úrovní a jejích nepostradatelnost.
Pokusím se jednoduchými příklady, kdo nepochopí, není ještě ztracen, má stále cestu před sebou.

Nepostradatelnost tří úrovní vnímáme a chápeme na příkladu:
Narození - život - smrt.
Nikdo nepochybuje, že narození je nezbytné pro život a smrt je jeho přirozenou součástí, nelze nic vyrušit, nemůžeme se narodit, aniž bychom žili, nemůžeme žít, aniž bychom zemřeli, chápeme, nic nenadřazujeme, nic nerušíme.

Jako příklad opačného vnímání uvedu nejlépe přijímatelny, v současné době všemi akceptovatelný postup společenského postavení a pozice nadřazenosti, ale i jeho nesmyslnost.
Dělník - mistr - ředitel.
Ze současného pohledu společnosti chápeme, že dělník je na nižší úrovni než mistr a mistr na nižší úrovni, než ředitel. Mistr je nadřazen dělníkovi, ředitel mistrovi. Od tohoto se dále odvíjí vše, co charakterizuje současný svět.
Z hlediska funkčnosti pak ale zjistíme, že takovéto přijímání úrovní není možné, neboť všechny tři úrovně končí celkem, jehož úkolem je fungovat. Bez dobrého dělníka firma nefunguje, bez dobrého mistra firma nefunguje, bez dobrého ředitele firma nefunguje. Všichni jsou stejně důležití. Tady není pochyb, tady není třeba dalších slov. Současný svět toto popírá, tedy je v úrovni hledání, nefunguje, buď najde cestu a vytvoří nový celek, nebo bude eliminován, tedy zrušen, zde hledejte odpovědi na zánik civilizací. Více již ve výše uvedené knize.

Tři úrovně nejsou něco navíc k výše uvedenému universálnímu zákonu vesmíru, jsou jeho potvrzením, neboť jsou jeho produktem, tři úrovně vznikly asi takto:

Jeden bod - dáme do pohybu - máme přímku
Dva body - dáme do pohybu - máme rovinu to jsou úrovně
Tři body - dáme do pohybu - máme prostor

Pohyb v přímce je
- pohyb
Pohyb v rovině je
- růst
Pohyb v prostoru je
- vývoj to jsou úrovně

Jiné příklady úrovní:
Jedinečnost-dipolarita-trojelementárnost, bod-rovina-prostor, začátek-existence-konec, zrození-život-smrt, člověk-rodina-společnost, myšlenka-realizace-hotové dílo a nekonečně další.

Filosofie úrovní:

I.úroveň - hledání tří základních elementů
II.úroveň - poznání všech možných kombinací tří elementů, míchání barev.
III.úroveň - pochopení zákonitostí kombinací umožňují kvalitativní posun.

Pamatujte, že každá úroveň je nutná, nezbytná a především nepostradatelná, chcete li akceptovat nadřazenost, pak je pro vás nižší = slabé, špatné, třeba shnilé. Pak stoupáte po schodech, jejichž každý, nižší schod je shnilejší a shnilejší.
Přeji šťastný vzestup.
Já, když jdu po schodech, vnímám dokonalost a pevnost každého z nich, a proto jim i věnuji stejnou péči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama