Kapitola 10 - Magnet

14. listopadu 2009 v 23:33 | selsky filosof |  Moje I. kniha - Vesmír 1,2,3.
Magnet

"Skutečná tajemství se nemusí skrývat, jen někteří je mohou vidět."

Jestliže monádu pokládám za rovinný vzorec, pak magnet stejně doslovně, jako prostorové znázornění funkce tohoto principu, filosofie, teorie - kámen mudrců.

Kámen mudrců

V historii alchymisty nedosažitelný, v moderním světě vědy odstavený, jako vědecky nemožný, tedy neexistující. Aniž jsem po něm pátral, tak jsem si uvědomil jeho existenci, mnohokrát jsem ho použil a pak si teprve uvědomil jeho podstatu.
Opět si dovolím malou vsuvku, nejsem spisovatel, ani filosof pravidelně píšící do odborných tiskovin, mé myšlenky velmi často předbíhají text a mohou se stát méně srozumitelné, proto čtěte třeba dvakrát. Někdy cítím nutnost vložit posloupnost svých myšlenek a popsat jak se zrodily. Neboť vím, že nic v tomto vesmíru není náhodné, vše je dáno, vše se děje tak jak má, vše bylo naplánováno v okamžiku vzniku vesmíru.

Když jsem hledal odpovědi na rozmanité věci mne obklopující, používal jsem monádu, ta byla velmi dobrým průvodcem zvláště, když se mi podařilo dobře dosadit pozorovaný jev
do jednotlivých části. Vytvořila dokonalý obraz - popis jevu. Když jsem chtěl, ale pozorovat chování dvou jevu, byl jsem bezradný.
Na pozorování dipolarity určitého jevu jsem si často představoval, jak jsem již uvedl, školní tyčový magnet. Jako malé dítě jsem si s ním opět hrál a byl fascinován jeho chováním, zdál se mi skutečně živý a tajemný, zvláště když jsem pomoci kovových pilin znázornil jeho vnitřní sílu, jeho život. Jeho dokonalost, bezděčnou oddanost principu, jenž ho stvořil. Jeho tajemnost, neboť je tvůrcem něčeho co lidské smysly nedokážou vnímat - magnetismu, nekonečně další tajemství.

Z mé bezradnosti mne vyvedl právě tento magnet.
Jsem člověk, který neustále hledá odpovědi a neuspokojuje ho:
To tak je, tak to chodí od nepaměti světa, to jsou lidé apod.
Víra je podstatnou součástí mého života, náboženství pak klade spoustu nezodpovězených otázek, o což se pokusím v jiné knize.

Hledání jedné takové otázky mi pomohlo odhalit tajemství magnetu.
Jednou zcela nepochopitelných věcí pro mou víru bylo, že věřící křesťané v Severním Irsku rozděleni na katolíky a protestanty dokázali zapomenout na podstatu své víry a uchýlili se k tomu nejhoršímu způsobu soužití - terorismu v nejkrutější podobě. Církevní hodnostáři, kněží věřící vám budou říkat, že to je dáno nedokonalosti člověka a boží vůli, nemohou vám odpovědět, neboť by museli popřít víru těchto aktéru historie a říci, že to nejsou věřící a z církve je vyloučit. Pro mne Bůh je harmonie a harmonie není zabíjení, není to ani boží vůle. Je to součást "bezvýznamného" vývoje, který nikam nevede.

Tehdy jsem vzal dva magnety a napsal na jeden, protestanty,
na druhý katolíky. Křesťanskou víru vložil do magnetu kamene mudrců. Rozprostřel jejich víru do prostoru magnetu ve všech jejich podobách od ortodoxních až po umírněné, od tzv. dobrých po špatné, od pokorných až po nadřazené atd. Jednotlivé vlastnosti pak posouval k jednomu nebo druhému pólu. Už při tomto dosazování jsem si uvědomoval, že chápání + a - není možné z principu nadřazenosti, neboť ortodoxní chápaný jako nejlepší, nejdokonalejší, tedy na plusovém poli, nemůže být zároveň pokorný, který je rovněž chápán z hlediska víry jako nejlepší, nejdokonalejší. Rozumíte, nemůžete být ortodoxní a zároveň pokorný. Tedy pokora a ortodoxnost musí být na opačných pólech a tato skutečnost opět vylučuje nadřazenost + a -. Zároveň ukazuje moudrost magnetu. Máme tedy protestanty a katolíky v podobě magnetu, čím dokonalejší je naše představa, tím lépe rozumíme, tím lépe porozumíme.
S takto připravenými magnety si můžete začít hrát, začít hledat odpovědí, nalézt řešení. Dále to velmi zjednoduším, ale už víme, že jednoduchost je základem složitosti a složitost je už jen umění míchání barev.

Ať se snažíme jakkoli, dva stejné póly nemůžeme k sobě přiložit, spojit magnet, nemohou stát proti sobě, tedy ortodoxní katolík, se nemůže spojit s ortodoxním protestantem, jejich největší síly se nejsilněji odpuzují. Jak, ale tedy tento problém řešit? Stačí vzít dva magnety a položit je vedle sebe. Co se stane? Přitáhnou se k sobě a působí společně stejným směrem a ještě silněji.

Co to znamená v praxi?
Odpověď jediného správného řešení. Musíme si uvědomit cíl, smysl naší víry, ta je dána psanou historií, tedy křesťané i protestanti mají stejný cíl, jdou po jiné cestě, pokud jdou proti sobě, pak nemůže projít žádný z nich, ano řeknete tedy jedině, když je všechny pobijí, uvolní si cestu, to je sice možnost projít, ale už nemůžete, dojí k cíli. Proč? Především proto, že vzájemným bojem oslabíte také sebe, to za prvé, a za druhé zradíte svůj cíl, "nezabiješ", tedy už jdete k jinému cíli, už nejste křesťany, v této chvíli je "nezabiješ" křesťanství, zabiješ li, nejseš křesťan a vše bylo zbytečné, neboť nemůžeš dojít k prvotnímu, principiálnímu cíli. Rozumíte. Ať vezmete jakýkoliv pohled, výsledek bude vždy stejný. Naopak, pokud se postavíte vedle sebe, pak spojíte síly, které vedou opravdu k vytýčenému cíli, a navíc se stanete jedním magnetem, který bude silnější, vaše rozdíly se jen rozptýlí do prostoru magnetu, ale ve výsledku vás neoslabí, ale naopak posílí. Jak jednoduché. Už vidíte moudrost kamene? To je jeho pravé tajemství, je moudrý, moudřejší, než vy, je kamenem mudrců. Moudrost však spatříte jen tehdy, když se zbavíte nadřazenosti, nadřazenosti vaší existence nad kámen.
To je velmi obtížné.

Celým dalším čtením vás již toto bude provázet, úžasné vize sounáležitosti. Uvědomil jsem si a uklidnil jsem se, nalezl jsem odpověď, proč se dějí věci pro naše vědomí zlé, kruté atd. Jsou součástí vývoje a vývoj je neustálá proměna vnějšího ve vnitřní a naopak. Vývoj přinesl Darwin, kterého nesmírně obdivuji, ale musím doplnit jeho teorii, neboť ho vnímá pouze z vnějšku a neodhalil jeho vnitřní podstatu. To si dovolím v kapitole vývoj, nebo život.
Chcete li vidět kámen mudrců, chcete li ho používat a užívat si jeho tajemství, neptejte se na to druhých, co oni na to, ptejte se jen svého vnitřního božství. Začněte se k němu obracet, máte dobrého průvodce, máte "kámen mudrců".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama