Kniha I. - Filosofie Vesmíru - Část I. - Universální princip

12. listopadu 2009 v 18:53 | selský filosof |  Moje I. kniha - Vesmír 1,2,3.
Filosofie vesmíru - 1 , 2 , 3.

Část první

Universální princip


Předmluva - současnost

"Jsem ten, jenž vstupuje do pralesa, aby ho pochopil, ne bobyl."

Když jsem si uvědomil, že mé vnímání okolního světa má svůj řád, jednoduchý princip, je jediným, universálním zákonem, který vládne celému nekonečnému vesmíru, začal jsem se ptát:
Kdo jsem? Dnes už to vím, cesta byla dlouhá a vy snad pochopíte.
S jistotou vím, co nejsem. Nejsem věštec, prorok, jasnovidec, vědec, fyzik, matematik…atd. Nenavázal jsem kontakt s Bohem, s duchy, s mimozemšťany, ani jinými silami. Uvědomil jsem si, že jsem, tak jako každý z vás součást nekonečného jedinečného, dipolárního a trojelementárního vesmíru, jsem všechno a nic, mohu hovořit s kýmkoliv a s nikým, mohu
vše a nic…
Začal jsem vidět svět snad očima jeho tvůrce, svět, jehož dokonalost je dána jednoduchostí a složitost, vyjádřením každé jeho části.
Od této chvíle mi každé ranní probuzení přináší nekonečné množství zážitků, každá informace citová, zraková, sluchová, myšlenková - přináší nekonečné, konečné poznání…

Jsem v "Pekle" i v "Ráji"…

Žijící v realitě současného světa, jsem si říkal, že v klidu důchodového věku napíši tuto "teorii", podobu vnímání světa a snad dám lidem šanci na klidné přežití. Samotné vnímání mně však nutí, abych základy co nejrychleji předal, a tak možná přispěl k jiné proměně naší civilizace, než té, která nás zákonitě čeká.

Až dočtete na konec a uvidíte alespoň část toho, co vám chci ukázat, pochopíte, že toto bylo pro mne nejobtížnější, vyjádřit nepředstavitelné…Není mnoho času, snad se to povede,… vždy to však bude zákonité.

Předmluva - původní

"Genialita je v jednoduchosti, umění je dílo složitosti."

Trvalo dlouho, než jsem se rozhodl psát. Tato teorie je určena všem, kteří chtějí chápat. Necítím se o nic víc geniální, než kdokoli z vás, o nic míň, než Izák Newton, když vyslovil
gravitační zákon. Desítky generací před ním viděly padat jablko ze stromu, ale jen on v tom viděl zákon. Představa, že se to děje na kouli a ještě v prostoru, která nevisí na ničem, je pro mnohé ještě dnes nepochopitelná. A což teprve pro překladatele bible.

Genialita není výjimečnost, genialita je jedinečnost, a ta je dána vašim genetickým kódem.
Každý z vás je jedinečný, tudíž geniální, nikoli však výjimečný.
Každý z vás jinak vidí, jinak vnímá, jste součástí kolektivního vědomí, jste součástí života na této planetě, v tomto vesmíru.

Všimli jste si, že jsou věci, které nechápete, nerozumíte, nevidíte a ostatní tvrdí, že to je přeci jasné - to je jejich genialita. Všimli jste si, že vám jsou některé věci v běžném životě jasné, srozumitelné, normální a ostatní tvrdí, že to tak není - to je vaše genialita.
Toto platí pro všechny lidi na této planetě, bez rozdílu vzdělání, rasy, náboženství a Bůh ví, podle čeho všeho se ještě rozdělujeme.
Touto knihou, bych chtěl vám všem dát návod, jak hledat odpovědi na otázky, které si kladete, od malicherných hádek až po nekonečnost vesmíru. Možná, urychlit i vědecká poznání.

Začalo to před mnoha lety, když jsem si jako čtrnáctiletý chlapec vytvořil vlastní představu nepochopitelného, nekonečného vesmíru a pak už jen skládal mozaiku dalších vědomostí, zkušeností, nikdy mne nezklamala. Snad pomůže i vám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama