Exaktní a okultní vědy

18. listopadu 2009 v 23:28 | selsky filosof |  Moje bláznovství

Exaktní x okultní vědy.

Dnes se podíváme na naše neomylné, omylné vědce.
Věda jako taková, byla na samém počátku lidského rodu, neboť si lidé ve své nevědomosti, kterou získali v procesu zapomnění, chtěli vysvětlit svět kolem sebe.
Hned od počátku byla jak jinak než dipolární, to co bylo hmatatelné smysly, bylo automaticky řazeno mezi exaktní vědecké poznatky, dnes přísně dokazované různými měřeními, pokusy apod.
To co nebylo možno ani uchopit, ani změřit, ani zvážit se stalo poznatkem okultním, tajemným, záhadným, z dnešního pohledu neexistujícím.
V prvopočátku byly oba směry vyrovnané a přijímané, později však začaly spolu soupeřit o nadřazenost a zavrhovat jeden druhého. Nakonec se vyvinuly dva světové názory a to materialistický pohled na svět a idealistický pohled na svět. Pře skončila u prvotního problému:
Co bylo prvotní?
Hmota nebo idea (Bůh)?
Na tuhle otázku jsme si částečně odpověděli již ve filosofii vesmíru a vrátíme se s dalšími důkazy v samostatném díle o vesmíru.
Dnes se podíváme na veselost tohoto vědeckého klání, kdy v zápalu boje zapomněli na vlestní podstatu.
Začneme základním pravidlem filosofie vesmíru:

Věda je jedna.

Věda je dipolární.

Představitelé exaktní vědy, vědy přísně materialistické mají svá měření, své vědecké metody, své pokusy a na nich vytvářejí platné zákony.
My si dále ukážeme, že tyto zákony jsou sice exaktní, ale založeny na zcela nehmatatelném, neměřitelném základu. Tedy celá materialistická exaktní věda je založena na nemateriální podstatě.
Vesmír začíná svou existenci silou, která se projeví pohybem.
Sílu i pohyb můžeme sice změřit, zvážit apod. Můžeme ji však uchopit, vidět?
Můžeme vidět pohybovat se těleso, můžeme cítit tíhu tělesa, ale jeho sílu nikdy neuvidíme, ani neohmatáme.
Stejné je to s pohybem a dalšími měřenými veličinami, jako např. hustota to je síla, kterou jsou přitahovány atomy, čím je větší, tím je větší hustota.
Rychlost to je pohyb těles, síla, kterou můžeme jen měřit a to až po nárazu, ale zase ji nikdo z vás samotnou neuvidí, neohmatá, vidíte jen její projev.
Co je to tedy ta síla?
Nikdo ji neviděl, nikdo si na ní nesáhl, a přesto podle exaktních vědců existuje, protože se projevuje na hmotných tělesech.
Nepřipomíná vám to Boha?

Nikdo ho neviděl, nikdo si na něj nesáhl, a přesto řídí tento svět, nepotvrzuje to náhodou jeho existenci?

Tedy jednoznačně vidíte, že exaktní vědci měří, váží a dělají pokusy jen díky síle, kdyby síla přitažlivosti nepůsobila, tak těleso nic neváží, kdyby síla přitažlivosti nepůsobila mezi atomy tak těleso nemá hustotu a rozplyne se, kdyby síla nepůsobila na těleso, tak se nemůže dát do pohybu, ta je však nehmotná.
Z toho vyplývá zákon:

Každá exaktní věda je založena na zcela nehmotném základě.

Když dosadíme do našeho univerzálního vzorce - monády, tak exaktní věda bude černá slza s bílou tečkou. Bílá tečka je nehmotný základ.

No není to veselé, že naši páni vědci tak přesně pracují, jen nevědí vlastně s čím?


Teď se podíváme na druhou stranu mince, vědce okultní, představitele nehmatatelné síly, která vše řídí, vše ovlivňuje, a proto musí být velmi tajemná, jen pro zasvěcené.

Představitelé těchto věd jsou opravdu většinou zastření tajemností, tajnými praktikami, tajnými naukami, tajnými procesy zasvěcování. Tajemnost je nutná, neboť pracují s nehmotným materiálem, jeho existenci lze dokázat pouze tajemností, ale pozor jeho projevy jsou možné jen na hmotě samotné. Nemůžete učarovat někoho nehmotného, nemůžete předpovědět osud někomu neexistujícímu, nemůžete léčit někoho, kdo není atd.
Rozumíte?

Tedy jednoznačně opět vidíte, že okultní vědci čarují, předpovídají, léčí, lidi, osudy lidí, zvířat věcí, zcela hmotných.
Z toho vyplývá zákon:

Každá okultní věda je založena na zcela hmotném základu.

Když dosadíme do našeho univerzálního vzorce - monády, tak okultní věda bude bílá slza
s černou tečkou. Černá tečka je hmotný základ.

No není to veselé, že naši okultní vědci pracují jen s hmotnou existencí?

Ještě zajímavější pohled se nám naskytne, když se podíváme na obě vědy z pozice proměny, z pozice vně a uvnitř.
Již jsme poznali zákonitost, která nám říká, že pokud se vypravíme vně, dorazíme dovnitř a naopak. Podíváme li se na naše vědy, tak materialisté pozorují svět pohledem z vnějšku, sledují hmotu, ta je viditelná pozorovatelná, měřitelná, čím více se přibližují nitru hmoty, tím méně metod mohou využít, na vnitřní části částí atomů již zůstává pouze energie a síla, nic hmatatelného. Dorazili na hranici hmoty, dál následuje jen nehmotno, nazvěme to pro tentokrát duchovno.
Hmota se mění v duši.

Vědci okultních věd, představitele pro dnes duchovna pozorují svět naopak zevnitř, jejich duše se rozptyluje, ale nakonec se musí projevit, ve hmotném světě, který její existenci umožňuje, obrazně řečeno duše by se mohly volně pohybovat v nehmotném světě, ovšem nikdo by o nich nevěděl, neboť jejich uvědomění je podmíněno hmotným tělem. Tedy ze vnitř jsme dorazili na hranici konce duchovna a dále je hmota.

Toto je opět jednoznačný důkaz neustále se projevující nekonečné proměny ve vesmíru.

Ještě jeden zcela jednoduchý logický příklad. Člověk, jeho hmotné tělo má uvnitř duši, ani materialisté ji nemohou popřít, neboť by nemohli myslet. Myšlenka je jednoznačný důkaz existence duše. Když půjdeme do vnějšího světa, tak naše tělo se setkává sice s jinými hmotnými částmi vesmíru, je na nich závislé, ale je řízeno a funguje na zcela duchovním základě a to je společenské vědomí, bez něho nemůžeme cokoli vykonat, cokoli vědět, cokoli si představit. Když půjdeme směrem dovnitř našeho těla, tak zjistíme, že naše duše je celospolečenské vědomí naši základní stavby, tedy buněk, každá buňka má stejně jako my svou duši, ale uvnitř, na povrchu je hmotnou buňkou.Jejich duše ale myslí a vytvéřejí své celospolečenské vědomí, jinak by nemohly spolupracovat a náš organismus by nefungoval. Jejich celospolečenské vědomí je naše duše.
Už vidíte opět tu zákonitou, nekonečnou proměnu.
Duše buňky - buňka - duše organismu - organismus - duše společnosti atd. do nekonečna.

Mikrosvět - makrosvět - mikrosvět - makrosvět - atd. do nekonečna.

Exaktní - okultní - exaktní - okultní - atd. do nekonečna.


Opět jsme potvrdili filosofii vesmíru, víme, že věda je jen jedna, ale dipolární, na jednom konci magnetu jsou materialisté na druhem idealisté, jsou však jedno a totéž, tentýž magnet, jen o tom nevědí, a proto se tak nesmyslně hádají.

Protože chceme vidět svět z jiného pohledu, budeme se stále ještě setkávat s pohledy současné vědy, které nás obklopují a s úsměvem pozorovat jejich nelogičnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 teonik teonik | E-mail | 29. července 2012 v 16:12 | Reagovat

můj pohled je,že hmota ke své existenci potřebuje ducha,duch ke své existenci hmotu nepotřebuje

polarita duch-hmota není rovnocenná

důkaz:existují oblasti,kde existuje jen duch,žádná hmota tam není

narozdíl od toho,
hmota sama je duch,modifikace ducha

zdarec
@
..............

2 selskyfilosof selskyfilosof | E-mail | Web | 29. července 2012 v 16:56 | Reagovat

Opět zdravím,
i zde cítím sounáležitost, jen se projevuje relativita z druhé strany, relativita pozorovatelů. Stejnou věc vnímáme stejně, ale jinak popisujeme, dáno relativním vnímáním významu slov.
V polaritě  je universální zákonitost, žádný pól magnetu nepřevažuje, jsou skutečně rovnocenné, ale jeden obsahuje druhý, kdekoliv magnet rozdělím, opět vzniknou dva rovnocenné póly magnetu. To je tajemství "kamene mudrců", jak nazývám magnet.
Duch je obsažen ve hmotě a hmota v duchu, jedno přechází v druhé.
Duch se realizuje ve hmotě, jinými slovy, žádná myšlenka, žádný duch neexistuje pokud memá možnou hmotnou realizaci.
Pozor, pro mne energie je stejně jako duch "modifikace" hmoty, dáno časoprostorem.
Moc, významově těžkých slov, jak říkám :-).
Jednoduše: poměr energie a hmoty v černém a hnědém uhlí je dán časoprostorem.
Zdraví sf.

3 pepa z depa pepa z depa | E-mail | 5. července 2013 v 16:36 | Reagovat

vše jsou to naprosté voloviny výplody choré mysli. pořádnou práci na vás a přešly by vás tyto pitominy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama