Kapitola 2. - Deset prstů

16. listopadu 2009 v 22:56 | selsky filosof |  Moje I. kniha - Vesmír 1,2,3.
Deset prstů

Když se budeme ptát matematika na desítkovou soustavu, tak nejpřijatelnější odpověď, kterou dostanete je, protože pomocí deseti prstů se lidem nejlépe počítalo, to je sice pravda, ale nevysvětluje to "proč"?
Když se budeme ptát teologa proč deset přikázání, pak odpoví obdobně, byl to tak dáno Bohem, máme deset prstů, aby se to dobře pamatovalo. To je rovněž pravda, ale opět to nevysvětluje "proč"? Takže musíme začít na první úrovni = deset prstů.

Biologové nám podle svých poznatků říkají, že končetina suchozemských tvorů se formovala při přechodu života z oceánu na souš postupně z ploutví ryb, byly méně i víceprsté, ale nakonec se osvědčila pětiprstá končetina. Dále se pak opět redukovala na čtyřprstou, tříprstou, dvouprstou apod. Důvody si vysvětlíme v druhé polovině vývojové teorie, neboť Darwin dal lidstvu pouze polovinu své teorie, my spolu vytvoříme tu druhou a vývoj bude pro nás daleko pochopitelnější.

Vraťme se k pěti prstům.
Proč pět prstů?
Pamatujte stále, nic není náhodné v tomto vesmíru, vše bylo dáno v okamžiku jeho vzniku, jako váš genetický kód v oplozeném vajíčku, jako genetický kód semínka.
Záměr vesmíru je dán jeho uspořádáním, jeho možnostmi, je trojrozměrný. Víme, že základem jsou tři elementy a tři body je to nejmenší co určuje rovinu, tři opěrné body jsou tím nejmenším počtem, co určí stabilitu v rovině, máte li tři nohy u stolu, tak je stabilní, čtvrtá noha je možná, ale není nutná, musí splňovat již další podmínky.

Tři prsty jsou tedy tou základní oporou pro pohyb po souši.
A opět se ptáme, proč tedy pět?
Záměrem vesmíru není jen pohyb v rovině, ale také plánována manipulace v prostoru, končetina má rovněž sloužit k základní manipulaci - uchopení v prostoru. Představte si jakéhokoli průmyslového robota, umělou ruku, jsou vybaveni nejmenším počtem prstů k uchopení a to jsou dva. Takto tedy 3 + 2, je nejmenší možný počet pro pohyb a manipulaci v prostoru, jiný důvod není, potvrdíme ještě samotnou desítkovou soustavou.
Druhá ruka přidá dalších pět prstů a máme desítku kompletní.
Můžete argumentovat jiným počtem končetin u jiných druhů, bezprstých končetin a pod, to není momentálním cílem, vysvětlení najdeme v jiné knize.
Pamatujte, deset prstů je zákonitých, bylo stvořeno na první úrovni, aby umožnilo přechod do druhé a třetí úrovně.

Nejmenší počet prvků pro pohyb a manipulaci v prostorun je pět, dipolarita dá deset.
I. úroveň - hledání.

Chcete li jinak, bylo nám dáno na počátku, abychom si v následujícím vývoji uvědomili a nezapomněli podstatu vesmíru, nekonečné inteligence, božství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama