Kapitola 3. - Desatero Božích přikázání

16. listopadu 2009 v 23:04 | selsky filosof |  Moje I. kniha - Vesmír 1,2,3.
Desatero božích přikázání.

Tady budu ve svém výkladu opět stručný, neboť jak jsem již dříve uvedl, nemíním zasahovat a znovu vysvětlovat náboženskou tématiku a křesťanství. Přesto pokládám desatero za druhou úroveň desítky, která je zcela zákonitá pro lidstvo.
Desatero božích přikázání bylo dle biblických vyprávění dáno lidstvu, aby vědělo, jak se má chovat, dle dnešní doby manuál ke správnému životu. Doslova a do písmene musím potvrdit, neboť to dokazuje i filosofii vesmíru. Na první úrovni jsme dostali deset prstů, abychom se uměli pohybovat, abychom uměli manipulovat (pracovat, lovit, zajistit si existenci), na druhé úrovni dostáváme pravidla chování. Jsou zcela úplná a postačující pro jakoukoli etapu lidské civilizace.
My jsme je však nejdříve upravili a to už samotní církevní hodnostáři, se povýšili na boha a jedno přikázání vypustili, jiné si přidali. Dále jsme představili nekonečné množství výkladu, abychom zamlžili skutečnou podstatu. I přes veškeré takto provedené úpravy, zůstává desatero srozumitelné a není jediný zákon námi stvořený, a to máme milióny zákonů, navíc, aniž by byl obsažen v desateru.
Složitost současných zákonů je jen míchání barev, zastírání podstaty, umožnění nadřazenosti, slouží k ovládání, nikoliv ke správnému, harmonickému životu. Všichni se shodneme, že pokud bychom dodržovali desatero, nepotřebujeme jiné zákony, život by byl harmonický, vyrovnaný, pro všechny přijatelný. Protože ho, ale nedodržujeme, potřebujeme jiné zákony, ovšem ne proto, abychom se polepšili, ale proto, abychom své chyby ospravedlnili, tedy čím méně dodržujeme desatero, tím více zákonů potřebujeme, tím lépe se daří zločincům. Už jsme dospěli do stádia, kdy zločinec má větší práva než oběť.
Že tomu tak není, poslední mediální obrovské soudní jednání, kdy dokonce zločinec, vrah spáchal vraždu v soudní síni, před očima soudců, svědků, strážců pořádku, přesto musíme vést zdlouhavý soudní proces a dokazovat vinu. To je paradox dnešní doby. To je důkaz, že jiné zákony než desatero jsou jen obhajobou zločinu a popření skutečného zákona.

Pamatujte, že desatero je druhou úrovní nám dané desítky, je průvodcem správného života, správné cesty, kterou se jen můžeme ubírat, pochopíte, že jen tak můžete dojít k cíli, k němuž směřujeme.

Už víme, jak se máme pohybovat, potřebujeme vždy nejméně tři opěrné boby, už víme, jak můžeme v prostoru cokoli uchopit, máme další dva prsty, už víme, jak můžeme v prostoru existovat s ostatními, máme desatero božích přikázání.

II. úroveň - poznání

Chcete li jinak, bylo nám dáno, abychom věděli, že pokud půjdeme jinou cestou, než cestou desatera, nikdy nedorazíme k cíli, nikdy nenaplníme svůj život, nikdy nedosáhneme třetí úrovně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 light7 light7 | E-mail | Web | 30. března 2013 v 19:03 | Reagovat

K tomu Desateru. Ty to celé Desatero dodržuješ? V tomhle blbě nastaveném společenském systému to není možné úplně dodržet. Každý porušuje alespoň jedno z těchto pravidel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama